شنبه 28 مهر 1397
»
تور جهانی والیبال ساحلی - جزیره کیش 1394


نخستین آزمون والیبال ساحلی ایران در میزبانی تور جهانی

فدراسیون والیبال ایران برای نخستین بار از 25 تا 30 بهمن ماه میزبان مسابقات مهم تور جهانی والیبال ساحلی است که این رقابت ها در جزیره کیش برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رشد و توسعه والیبال ساحلی همانند سالنی از جمله اهداف فدراسیون این رشته ورزشی است که برنامه های رسیدن به این هدف از مدت ها قبل آغاز شده است.
از جمله برنامه های نیل به این هدف، میزبانی مسابقات مهم والیبال ساحلی در جهان است تا ساحلی بازان ملی پوش ایران امکان حضور گسترده تر و کسب تجربه بیشتر در این رقابت ها را داشته باشند و از سوی دیگر توانایی والیبال ساحلی ایران نیز در رقابت با قدرت های برتر جهان افزایش یابد.
تور جهانی والیبال ساحلی کیش (میکاکاپ) از 25 بهمن ماه با حضور 56 تیم از 24 کشور جهان آغاز می شود و به مدت شش روز ادامه خواهد داشت.
این رقابت ها در دو جدول اصلی و مقدماتی برگزار می شود که در جدول مقدماتی 32 تیم از جمله چهار تیم از ایران برای کسب هشت سهمیه جدول اصلی در نخستین روز مسابقات به صورت حذفی به مصاف یکدیگر می روند.
در دومین روز نیز 24 تیم برتر جهان بر اساس رده بندی فدراسیون جهانی که چهار تیم از ایران نیز در این گروه قرار دارند و هشت تیم صعود کننده از جدول مقدماتی در مدت پنج روز با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا در نهایت برترین ها معرفی شوند.
این رقابت ها برای تیم های شرکت کننده جوایزی نیز دارد که 75 هزار دلار پاداش تیم های برتر تور جهانی کیش خواهد بود.
12 داور بین المللی و چهار نامزد بین المللی (16 داور) از جمله نادر انصاری از ایران قضاوت این رقابت ها را بر عهده دارند و 22 داور ایران به عنوان منشی و خط نگهدار در مدت مسابقات داوران بین المللی را همراهی می کنند.
«دارسکی ایلیا» از روسیه به عنوان ناظر این رقابت ها و «جیر دال» از نروژ به عنوان مسئول داوران از سوی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) معرفی شده اند.
میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تور جهانی کیش در صورت رعایت استاندارهای لازم، به مدت سه سال تمدید خواهد شد و فدراسیون والیبال با همکاری منطقه آزاد کیش و حمایت مالی میکامال در تلاش برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت ها هستند.