دوشنبه 26 آذر 1397
»
لیگ برتر والیبال بانوان باشگاه های ایران - سال 1394 / گرامیداشت 200 شهید والیبالیست


لیگ برتر والیبال زنان ایران 14 ساله شد

چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر زنان ایران در سال 1394 با حضور هفت تیم برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر بانوان ایران در سال 1394 با نام یادواره 200 شهید والیبالیست از پنجم آذرماه در یک گروه مقدماتی و با حضور هفت تیم آغاز می شود.
تیم های سایپا، شهرداری ارومیه، شهرداری تبریز، برق جدید فارس، ذوب آهن اصفهان، دانشگاه آزاد و گاز تهران در این رقابت ها شرکت می کنند. در اين دوره از مسابقات تيم ها در قالب یک گروه به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه می دهند.
برنامه لیگ برتر والیبال بانوان به گونه ای تنظیم شده است که کمترین هزینه رفت و آمد را برای تیم ها در بر داشته باشد. به همین دلیل در هفته نخست تیم برق جدید فارس دو مسابقه در روزهای پنج شنبه و جمعه پنجم و ششم آذرماه در شیراز برابر گاز و سایپا دارد.
در این رقابت ها نیز همانند سایر مسابقات والیبال سال 94، تعداد برد اولویت بر امتیاز دارد و تیم ها در جدول مسابقات ابتدا بر اساس تعداد پیروزی، امتیاز، معدل ست و معدل پوئن های کسب کرده، رتبه بندی می شوند.
تیم والیبال ذوب آهن اصفهان پرافتخارترین تیم حاضر در این رقابت ها است که پنج مقام قهرمانی، چهار نایب قهرمان و یک مقام سومی در پرونده افتخارات خود دارد.
تیم والیبال زنان ذوب آهن در سال های 84 تا 88 پنج قهرمانی متوالی در این رقابت ها کسب کرده بود، در سال 89، 91 ، 92 و 93 نایب قهرمانی و در سال 90 نیز عنوان سومی لیگ برتر والیبال زنان را به دست آورد.
لیگ برتر والیبال زنان سال گذشته (1393) با حضور شش تیم برگزار شد و رده بندی نهایی آن به قرار زیر شد:
1-    دانشگاه آزاد اسلامی
2-    ذوب آهن اصفهان
3-    گاز تهران
4-    میزان خراسان
5-    شهرداری ارومیه
6-    هیات والیبال فارس