شنبه 28 مهر 1397
»
مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 23 سال جهان - امارات 1394/2015


زیر 23 ساله های ایران در دومین تجربه جهانی

دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان از دوشنبه دوم شهریورماه آغاز می شود و والیبال زیر 23 سال ایران نیز دومین حضور خود در این رقابت ها را تجربه می کند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، برگزاری مسابقات زیر 23 سال مردان و زنان ایده ای بود که از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای رشد و توسعه بیشتر این ورزش از دو سال پیش راه اندازی شد.
در سال نخست این رقابت ها که تنها در سطح جهانی برگزار شد، تیم های شرکت کننده بر اساس زنکینگ و انتخاب FIVB در آن حضور یافتند که از قاره آسیا تیم های ایران و استرالیا در این رقابت ها شرکت کردند. اما برای سال 2015 تیم های شرکت کننده در قهرمانی جهان بر اساس مسابقات انتخابی قاره ها انتخاب شدند.
نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال مردان آسیا و انتخابی جهان از ۲۲ اردیبهشت ماه به میزبانی میانمار آغاز شد و تیم ایران با کسب مقام قهرمانی و کره جنوبی به عنوان نایب قهرمان جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آوردند.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان با تیم های امارات متحده عربی (میزبان)، کره جنوبی، کوبا، ایتالیا و مصر در گروه دوم این رقابت ها همگروه است.
در گروه نخست این رقابت ها نیز شش تیم مکزیک، روسیه، تونس، ترکیه، آرژانتین و برزیل (قهرمان دوره گذشته) به رقابت با یکدیگر می پردازند.
این رقابت ها در دو سالن ورزشی شیخ راشد مکتوم در مجموعه ورزشی حمدان و باشگاه النصر برگزار می شود و پس از پایان دور مقدماتی دو تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد.
طريقه امتياز دهي در جدول رده بندي به صورت زير مي باشد:
مسابقه 3 بر صفر : 3 امتياز تيم برنده - صفر امتياز تيم بازنده
مسابقه 3 بر 1 : 3 امتياز تيم برنده - صفر امتياز تيم بازنده
مسابقه 3 بر 2 : 2 امتياز تيم برنده - 1 امتياز تيم بازنده
تيم ها ابتدا بر اساس امتياز، سپس بر اساس تعداد برد، معدل ست( ست برده بر باخته) و در آخر بر اساس معدل پوئن ( پوئن برده بر باخته) در جدول رده بندي قرار خواهند گرفت و در صورت تساوي بازي هاي مستقيم مد نظر قرار مي گيرد.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در دوره نخست این رقابت ها به عنوان پنجمی جهان اکتفا کرد.
رده بندی نهایی نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان که به میزبانی برزیل برگزار شد، به قرار زیر است:
1- برزیل
2- صربستان
3- روسیه
4- بلغارستان
5- ایران
6- ونزوئلا
7- آرژانتین
8- تونس
9- مصر
10- استرالیا
11- مکزیک
12- جمهوری دومینینگن