شنبه 28 مهر 1397
»
مسابقات والیبال قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان - آرژانتین 1394/2015


نوجوانان ایران در دهمین تجربه حضور جهانی

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال جهان برای دهمین بار به مصاف حریفان جهانی می رود.
به گزارش روابط عمومی فدارسیون والیبال، چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از ۲۳ مردادماه به میزبانی آرژانتین آغاز می شود و به مدت ۱۰ روز پیگیری خواهد شد.
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران به عنوان قهرمان قاره کهن آسیا در این رقابت ها شرکت دارد و از آسیا سه تیم دیگر شامل چین تایپه، ژاپن و چین حضور دارند.
نخستین دوره این رقابت ها در سال ۱۹۸۹ در امارات متحده عربی برگزار شد و تیم ملی والیبال نوجوانان ایران موفق به کسب عنوان چهارم این رقابت ها شد. والیبال نوجوانان ایران تا کنون در ۹ دوره مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده است که چهار بار بر روی سکو رفته است و قهرمانی سال ۲۰۰۷ از جمله آنان است.
دو نایب قهرمانی در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۹ و کسب مدال برنز این رقابت ها در سال ۲۰۰۳ از دیگر افتخارات والیبال نوجوانان ایران در این رقابت ها است.
عنوان چهارمی در سال های ۱۹۸۹ و ۲۰۱۳، رتبه پنجمی در سال ۲۰۰۵، جایگاه نهم و دهم در سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۱۱ از دیگر نتایج کسب شده از سوی تیم ملی والیبال نوجوانان در رقابت های جهانی است.

برزیل پرافتخارترین کشور رقابت ها
والیبال برزیل در مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان زیر ۱۹ سال جهان نیز پرافتخارترین کشور است. نوجوانان این کشور با ۶ مدال طلا و یک نایب قهرمانی در صدر افتخارآفرینان این مسابقات قرار دارند.
رتبه دوم در اختیار روسیه است که والیبالیست های نوجوان این کشور سه بار بر روی سکوی قهرمانی رفتند و دو مدال نقره و یک مقام سومی کسب کردند.
صربستان با دو قهرمانی در رتبه سوم افتخارآفرینان والیبال نوجوانان زیر ۱۹ سال جهان قرار دارد و ایران با چهار مدال شامل یک طلا، دو نقره و یک برنز در جایگاه چهارم این داده آماری است.
تیم ملی والیبال نوجوانان ایتالیا نیز با سه مدال طلا، نقره و برنز در رتبه پنجم است.
صربستان موفق به کسب مجوز حضور در این رقابت ها نشده است و رقابت خاصی بین ایران و ایتالیا برای کسب جایگاه این تیم در جدول افتخارآفرینان این رقابت ها است که تنها با کسب مدال طلا میسر خواهد بود.

نگاهی به جام چهاردهم نوجوانان جهان
چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از ۲۳ مردادماه به میزبانی آرژانتین آغاز می شود و به مدت ۱۰ روز پیگیری خواهد شد.
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان سال 2015 به میزبانی دو شهر آرژانتین و با حضور 20 تیم برتر جهان برگزار می شود .
شهرهای رزیستنس و کرینتس میزبان مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان در آرژانتین هستند که این شهر ها در شمال این کشور و نزدیک مرز آرژانتین و اکوادور قرار دارد. فاصله دو شهر میزبان با یکدیگر با ماشین 24 دقیقه است و فاصله آنان با پایتخت آرژانتین با هواپیما یک ساعت و 15 دقیقه است.
تيم ملی والیبال نوجوانان ايران در گروه C دور مقدماتی با تيم هاي لهستان، چين تايپه، شيلي و بلغارستان رقابت خواهد كرد. ملي پوشان ايران پس از استراحت در روز نخست مسابقات (۲۳ مردادماه)، از روز دوم ديدارهاي خود را آغاز مي كنند.
شاگردان محمد وكيلي سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان در روزهای شنبه تا سه شنبه (۲۴ تا ۲۷ مردادماه) به ترتیب به مصاف تیم های لهستان، شیلی، چین تایپه و بلغارستان می روند.
گروه بندی ۲۰ تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان زیر ۱۹ سال جهان به قرار زیر است:
گروه A: آرژانتین، آمریکا، فرانسه، بلژیک و ترکیه
گروه B: چین، کوبا، مکزیک، مصر و ایتالیا
گروه C: ایران، لهستان، چین تایپه، شیلی و بلغارستان
گروه D: روسیه، برزیل، ژاپن، پورتوریکو و آلمان