پنجشنبه 2 شهریور 1396
»
مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان باشگاه های ایران - سال 1393/2014 - جام زنده یاد حسین معدنی


رقابت شش تیم در سیزدهمین دوره لیگ برتر والیبال بانوان

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر زنان ایران از 29 آبان ماه با حضور شش میزان خراسان، ذوب آهن اصفهان، شهرداری ارومیه، دانشگاه آزاد، هیات فارس و گاز تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در سیزدهمین دوره لیگ برتر والیبال زنان نسبت به سال گذشته سه تیم جدید حضور دارند و تیم های ذوب آهن اصفهان، دانشگاه آزاد و گاز تهران سه تیم سال گذشته این رقابت ها هستند.
دور رفت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر زنان ایران از پنج شنبه 29 آبان ماه در سه شهر شیراز، ارومیه و مشهد می شود و با برگزاری 15 مسابقه تا 27 آذرماه ادامه خواهد داشت.
تیم والیبال ذوب آهن اصفهان پرافتخارترین تیم حاضر در این رقابت ها است که پنج مقام قهرمانی، سه نایب قهرمان و یک مقام سومی در پرونده افتخارات خود دارد.

تیم والیبال زنان ذوب آهن در سال های 84 تا 88 پنج قهرمانی متوالی در این رقابت ها کسب کرده بود، در سال 89، 91 و 92 نایب قهرمانی و در سال 90 نیز عنوان سومی لیگ برتر والیبال زنان را به دست آورد.

لیگ برتر والیبال زنان سال گذشته (1392) که با حضور هفت تیم برگزار شد که رده بندی نهایی آن به قرار زیر است:
1-     گاز تهران
2-     ذوب آهن اصفهان
3-     دانشگاه آزاد
4-     اسلامشهر
5-     بابلسر
6-     سنگ تاش شیراز
7-     شهرداری سمنان

طريقه امتياز دهي در جدول رده بندي به صورت زير مي باشد:
مسابقه 3 بر صفر : 3 امتياز تيم برنده - صفر امتياز تيم بازنده
مسابقه 3 بر 1 : 3 امتياز تيم برنده - صفر امتياز تيم بازنده
مسابقه 3 بر 2 : 2 امتياز تيم برنده - 1 امتياز تيم بازنده

تيم ها ابتدا بر اساس امتياز، سپس بر اساس تعداد برد، معدل ست( ست برده بر باخته) و در آخر بر اساس معدل پوئن ( پوئن برده بر باخته) در جدول رده بندي قرار خواهند گرفت و در صورت تساوي بازي هاي مستقيم مد نظر قرار مي گيرد.