پنجشنبه 2 شهریور 1396
»
رقابت های ليگ برتر والیبال بانوان باشگاههاي ایران 1392 - جام اطهر

دوازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر زنان ایران از 17 آبان ماه با حضور شش تیم سنگ تاش شیراز، ذوب آهن اصفهان، شهرداری سمنان، گاز تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و شهید اسماعیل زاده بابلسر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در دوازدهمین دوره لیگ برتر والیبال زنان چهار تیم جدید حضور دارند و تیم های ذوب آهن اصفهان و گاز تهران دو تیم سال گذشته این رقابت ها هستند.
دور رفت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر زنان ایران از جمعه 17 آبان ماه در سه شهر شیراز، سمنان و تهران آغاز می شود و با برگزاری 15 بازی تا 21 آذرماه ادامه خواهد داشت. این رقابت ها به غیر از هفته نخست، روزهای پنج شنبه هر هفته پیگیری می شود.
تعطیلات نیم فصل لیگ برتر والیبال زنان از 22 آذرماه آغاز می شود و تا چهارم دیماه ادامه خواهد داشت. از پنجم دیماه دور برگشت این رقابت ها شروع می شود. 
تیم والیبال ذوب آهن اصفهان پرافتخارترین تیم حاضر در این رقابت ها است که پنج مقام قهرمانی، دو نایب قهرمان و یک مقام سومی در پرونده افتخارات خود دارد.
تیم والیبال زنان ذوب آهن در سال های 84 تا 88 پنج قهرمانی متوالی در این رقابت ها کسب کرده بود، در سال 89 و 91 نایب قهرمانی و در سال 90 نیز عنوان سومی لیگ برتر والیبال زنان را به دست آورد.
لیگ برتر والیبال زنان سال گذشته (1391) که با حضور شش تیم برگزار شد، تیم‌های گیتی پسند و ذوب آهن اصفهان به ترتیب به مقام‌های اول و دوم دست یافتند و تیم گاز تهران نیز سوم شد.

طريقه امتياز دهي در جدول رده بندي به صورت زير مي باشد:
مسابقه 3 بر صفر : 3 امتياز تيم برنده - صفر امتياز تيم بازنده
مسابقه 3 بر 1 : 3 امتياز تيم برنده - صفر امتياز تيم بازنده
مسابقه 3 بر 2 : 2 امتياز تيم برنده - 1 امتياز تيم بازنده
تيم ها ابتدا بر اساس امتياز، سپس بر اساس تعداد برد، معدل ست( ست برده بر باخته) و در آخر بر اساس معدل پوئن ( پوئن برده بر باخته) در جدول رده بندي قرار خواهند گرفت و در صورت تساوي بازي هاي مستقيم مد نظر قرار مي گيرد.