شنبه 24 آذر 1397
»

داورزنی: مسابقات انتخابی المپیک از خود المپیک سخت تر است

رئیس فدراسیون والیبال گفت: مسابقات انتخابی المپیک از خود المپیک سخت تر است و باید با تمام توان و بدون اشتباه در این بازی ها حاضر شویم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دکتر محمدرضا داورزنی در حاشیه تمرین تیم ملی والیبال افزود: چون بیشتر از 18 نفر نمی توانیم در یک تیم ساماندهی کنیم، تمرینات تیم ملی در دو گروه الف و ب ساماندهی و پیگیری می شود . دو گروه تیم ملی والیبال ایران هستند و تمرینات خود را در دو گروه پیگیری می کنند.
وی با بیان اینکه بازیکنان هشت تیم پایین جدول لیگ برتر والیبال به اردوی نخست آماده سازی دعوت شدند، گفت: 12 نفر امروز تمرینات خود را شروع کردند و شش بازیکن از دو تیم متین و شهرداری تبریز نیز از دوشنبه تمرینات خود را شروع می کنند.
رئیس فدراسیون والیبال گفت: این اردو تا 27 اسفندماه پیگیری می شود و از هشتم فروردین نیز نفرات جدید به آنان ملحق خواهند شد. بازیکنانی که در لیگ خود را نشان دادند، دعوت شدند که بازیکنانی جوان و با تجربه هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه باید تیم کامل و 100درصد مطمئن تشکیل دهیم تا به مسابقات انتخابی المپیک اعزام کنیم، گفت: انتخابی المپیک کسب تجربه نخواهد بود و باید از همه تجربه های قبلی استفاده کرد تا به سهمیه برسیم. بازی های انتخابی از خود المپیک سخت تر خواهد بود و بسیار حساس برای والیبال ایران است.
داورزنی تصریح کرد: دعوت شدگان به اردوی تیم ملی بر اساس آمار و ارقام کادر فنی تیم ملی از مجموع عملکرد آنان در لیگ انتخاب شدند اما درب تیم ملی بسته نشده است و بازیکنان جدید که کادر فنی صلاح بدانند، حتما دعوت می شوند. در حال حاضر نیز به بعضی جوان تر فرصت داده می شود که در اردوی تیم ملی خود را نشان دهند.
وی با بیان اینکه برخی بازیکنان در لیگ فوق العاده بودند، تاکید کرد: اما تجربه نشان داده است که شاید این بازیکنان در مسابقات برون مرزی خوب نباشند که شاید امسال هم اینگونه باشد. بنابر این کادر فنی در نهایت تصمیم می گیرد که کدام بازیکنان در ترکیب تیم ملی قرار گیرند. طبیعی است که کادر فنی نیز ریسک نمی کند و از بازیکنانی استفاده می کند که فاکتورهای لازم کادر فنی را داشته باشند. بحث سلیقه و توصیه نداریم و اختیار به کادر فنی دادیم که ابر اساس ملاک های خود بازیکنان را انتخاب کند.
داورزنی تاکید کرد: فرصت برای ریکاوری نداریم و اگر بازیکنی در تمرینات نیز مصدوم شود فرصت را برای انتخابی المپیک از دست خواهد داد. امیدوارم تمام این برنامه ها در نهایت باعث صعود تیم ملی والیبال ایران به المپیک 2016 برزیل شود.
رئیس فدراسیون والیبال درباره تمرینات تیم های بانوان نیز گفت: با کمک وزارت ورزش و جوانان مجموعه کمپ بانوان والیبال را راه اندازی کردیم. محلی در کنار دریاچه آزادی را تبدیل به کمپ استاندارد تمرینی بانوان کردیم و خوابگاه در کنار آن ایجاد کردیم که به ظرفیت 45 نفر در اختیار بانوان قرار گرفته است. کلیه تمرینات تیمهای بانوان از امروز در این سالن برگزار می شود و خوابگاه نیز به زودی تجهیز می شود. کف سازی استاندارد با هزینه حدود سه میلیارد ریال انجام دادیم.


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 55352
   
جديدترين اخبار