شنبه 24 آذر 1397
»

جام هجدهم؛ ماموریت با موفقیت به پایان رسید
تیم ملی ب والیبال فراتر از انتظار
دکتر سجادی: اقدام فدراسیون درست بود
دیگر برای ما اهمیت ندارد که جزو تیم های برتر آسیا باشیم

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا با قهرمانی ژاپن به پایان رسید و تیم ملی ب ایران موفق به کسب مقام نایب قهرمانی این رقابت ها شد که عنوانی فراتر از انتظار بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا که از روز جمعه نهم مردادماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران آٰغاز شده بود، شب گذشته با قهرمانی ژاپن به پایان رسید.
از زمانی که فدراسیون والیبال تصمیم خود مبنی بر حضور تیم ملی ب والیبال ایران در جام هجدهم رسانه ای کرد، انتقادات زیادی نسبت به این موضوع مطرح شد. اما ملی پوشان ب والیبال ایران با عملکردی فراتر از انتظار ثابت کردن که والیبال ایران توانایی بیشتر از قاره کهن آسیا دارد که ملی پوشان اصلی خود را در این رقابت ها خسته و برای رسیدن به هدف اصلی که کسب سهمیه المپیک است به مخاطره بیازندازد.
کمتر کارشناسی احتمال رفتن روی سکو برای تیم ملی ب ایران در این رقابت ها متصور بود. حتی مسئولین فدراسیون والیبال هم پیش بینی کسب این نتیجه را نداشتند و صحبت های پیمان اکبری سرمربی تیم ملی ب قبل از شروع مسابقات گواهی بر این ادعا است.
پیمان اکبری در آستانه آغاز هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا گفته بود که والیبال قابل پیش بینی نیست و حتی اگر تیم الف در اختیار من بود، باز هم وعده قهرمانی در بازی های آسیایی را نمی دادم.
وی با یادآوری اینکه 20 تا 25 روز مانده به این رقابت ها تصمیم گرفته شد که تیم ملی ب در رقابت های آسیایی شرکت کند، گفت: تیم های دیگر شرکت کننده در قهرمانی آسیا از این موضوع آگاه شدند و روزنه امیدی برای آنان پیدا شده که شاید قهرمان شوند و به همین دلیل با نفرات اصلی و خوب به مسابقات آسیایی آمدند.
سرمربی تیم ملی ب والیبال ایران در باره نداشتن بازی های تدارکاتی برای تیم ملی ب گفت: تیمی که من اکنون هدایت آن را بر عهده دارم، اصلا قرار نبوده در قهرمانی آسیا بازی کند.
اکبری در پاسخ به این سووال که آیا نگرانی از لطمه خوردن به پرونده کاری خود با توجه به تصمیمات اینچنینی ندارد، گفته بود: فدراسیون والیبال برای مسابقات آسیایی از من سکو نخواسته است. اگر هم مقام کسب نکنیم، نگرانی ندارم زیرا همه کارشناسان و خانواده والیبال شرایط من و تیم را می دانند.
با این حال تیم ملی ب والیبال ایران در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا موفق به کسب شش پیروزی و دو شکست شد و عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را نیز به دست آورد.
ملی پوشان ایران تیم های کویت، قزاقستان و چین تایپه را در دور مقدماتی شکست دادند. در مرحله دوم تایلند را از پیش رو برداشتند اما برابر کره جنوبی تنها ناکامی خود را تجربه کردند.
این تیم در مرحله یک چهارم نهایی موفق به شکست تیم لیگ جهانی دیده استرالیا شد و در مرحله نیمه نهایی نیز تیم بدون شکست چین را از پیش رو برداشت که پیروزی بزرگی محسوب می شود.
شاگردان پیمان اکبری در دیدار نهایی برابر سیستماتیک ترین و پر افتخار ترین تیم رقابت ها قرار گرفتند و سه بر صفر مغلوب شدند و عنوان نایب قهرمانی را به دست آوردند.
عملکرد تیم ملی ب والیبال ایران حتی از نگاه مسئولین وزارت ورزش و جوانان دور نبود. نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان قبل مرحله نهایی در باره عملکرد این تیم گفته بود: اقدام فدراسیون والیبال درست بود که تیم اصلی را در این مسابقات شرکت نداد. زیرا تیم ملی ایران باید برای حضور در مسابقات جام جهانی و انتخابی بازیهای المپیک آماده شود.
معاون وزارت ورزش و جوانان افزود: اگر تیم اصلی ایران بخواهد مدام در مسابقات مختلف شرکت کند، ممکن است آسیب هایی در پی داشته باشد، این فرصتی شد تا تیم اصلی والیبال ایران یک دوره استراحت داشته باشد و بازیکنانی که می توانند پشتوانه باشد، در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان بروند.
سجادی خاطر نشان کرد : ایران در سال های 2011 و 2013 قهرمان آسیا شده است، این تیم دیگر جزو تیم های برتر جهان است و دیگر برای ما اهمیت ندارد که جزو تیم های برتر آسیا باشیم. ضمن این که ما جزو تیم های انتخاب شده برای کسب سهمیه المپیک هستیم.
وی اضافه کرد : والیبال ایران لیاقت حضور در بازیهای المپیک را دارد و وزارت ورزش و جوانان به طور کامل از والیبال حمایت خواهد کرد .
سرویس عکس:
جام هجدهم؛ ماموریت با موفقیت به پایان رسید 1
نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 92040
   
جديدترين اخبار