دوشنبه 26 آذر 1397
»

والیبال ایران در سال ۹۳/ فصل هفتم
زنان در مسیر رشد و توسعه


والیبال زنان ایران در سال ۱۳۹۳ همچون سالهای گذشته مسیر رشد و توسعه خود را طی کرد و عملکرد رضایت بخشی داشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هر چند والیبال زنان ایران در سال ۹۳ دو نایب رییس زنان را در صدر برنامه های خود قرار داد و در پایان سال نیز این سمت در اختیار کسی نبود، اما برنامه های آن بر اساس برنامه های تدوین شده زیر نظر رئیس و دبیر فدراسیون به دقت پیش رفت و تمامی مسابقات در رده های سنی مختلف آن پیگیری شد.
والیبال زنان ایران از بهمن ماه سال ۹۳ نیز اردوی آماده سازی خود را برای قهرمانی آسیا و قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا آغاز کرد که تا کنون چندین مرحله آن پیگیری شده است .
رئوس کارهای انجام شده والیبال زنان در سال ۹۳ در دو بخش باشگاهی و ملی به قرار زیر است:
1-                       برگزاری لیگ برتر والیبال زنان با حضور ۶ تیم به صورت دوره ای رفت و برگشت و انجام ۳۰ مسابقه . تیم دانشگاه آزاد قهرمان این رقابت ها شد و تیم های ذوب آهن اصفهان و گاز تهران رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
2-                       برگزاری لیگ باشگاه های دسته یک زنان به صورت متمرکز در تهران و آباده در آبان و آذرماه با حضور ۹ تیم که در نهایت میزان خراسان قهرمان شد و تیم های یک تهران و سفیر قم رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
3-                       برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی کشور رده سنی جوانان با حضور ۱۴ تیم که دور مقدماتی آن از ۱۳ تا ۱۸ مردادماه در شهرهای ایلام، اصفهان، گلستان و مرکزی پیگیری شد. مرحله نهایی نیز از ۱۴ تا ۲۰ شهریورماه در اصفهان پیگیری شد که تیم های اصفهان، تهران و گیلان به مقام های اول تا سوم دست یافتند.
4-                       برگزاری مسابقات والیبال امیدهای قهرمانی کشور با حضور ۱۴ تیم که دور مقدماتی آن از ۲۶ تا ۳۱ مردادماه در استان های آذربایجان شرقی، فارس، مرکزی وسیستان و بلوچستان پیگیری شد. مرحله نهایی نیز از ۲۳ تا ۲۹ شهریورماه در تهران پیگیری شد که تیم های اصفهان، کرمان و تهران به مقام های اول تا سوم این رقابت ها دست یافتند.
5-                       اعزام تیم ملی والیبال به مسابقات جام کنفدراسیون والیبال آسیا که با حضور هشت تیم از ۲۳ شهریورماه در کشور چین برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران عنوان هفتم را به دست آورد.
6-                       اعزام تیم ملی والیبال جوانان دختر به مسابقات قهرمانی آسیا در چین تایپه از ۲۴ تیرماه تا دوم مردادماه که رتبه سیزدهم را به دست آوردند.
7-                       اعزام تیم ملی والیبال نوجوانان دختر به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند از ۱۶ تا ۲۵ مهرماه و کسب رتبه دهم در بین ۱۳ کشور شرکت کننده در این رقابت ها.
8-                       اعزام تیم ملی والیبال دانش آموزی به رقابت های تایلند که در بین هشت تیم شرکت کننده رتبه چهارم را به دست آوردند.
9-                       اعزام تیم متین ورامین به قهرمانی باشگاه های زنان آسیا در قزاقستان که رتبه هشتم را به دست آوردند.
   والیبال زنان ایران در سال ۹۴ دو رویداد مهم قهرمانی آسیا و قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا را در پیش دارد.


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 69299
   
جديدترين اخبار