شنبه 24 آذر 1397
»

 

بومی سازی و توجه به ورزش پایه ، اولویت پیشگامان كوير يزد


مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان کویر به همراه جمعی از مدیران این باشگاه مقابل خبرنگاران حاضر شد و به تشریح برنامه های باشگاه پیشگامان پرداخت و به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ گفت.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان، در این نشست سید مصطفی سجادی ،مدیرعامل باشگاه پیشگامان گفت:بومی سازی و توجه به ورزش پایه در رشته های مختلف از اولویت های مهم باشگاه پیشگامان است .
وی که در جمع اصحاب رسانه استان یزد سخن می گفت افزود: ورود باشگاه پیشگامان در حمایت از رشته هایی است  که استان یزد در آن دارای ظرفیت و استعداد بالقوه باشد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 85 درصد از تیم دوچرخه سواری پیشگامان که در لیگ برتر حضور دارد و قهرمان لیگ نیز هست بومی است که این قهرمانی نیز از کار و تلاش مربیان بومی  بدست آمده است.
سجادی با تاکید بر این نکته که باید حداقل 40 درصد از تیم والیبال پیشگامان را بازیکنان بومی تشکیل دهند، خاطرنشان کرد: می خواهیم از مدارس والیبالی که امسال راه اندازی کردیم با یک برنامه بلند مدت این اتفاق را برای اولین بار رقم بزنیم و مصمم هستیم که این راه را پر قدرت ادامه دهیم .
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان در بخش دیگری از سخنانش به نحوه عضو گیری مدارس والیبال و شنای پیشگامان پرداخت و تاکید کرد: کار ما در این مدارس به هیچ وجه برای  پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و کسب درآمد نیست.
وی ادامه داد: باشگاه پیشگامان برای مدارس والیبال خود برنامه بلند مدت 5 ساله در نظر گرفته و قصد دارد کار پایدار و ریشه دار در ورزش انجام دهد تا بتواند بازیکنان را به خدمت تیم والیبال پیشگامان درآورد.

وی در قسمت پایانی سخنان خود پیرامون تیم والیبال پیشگامان در لیگ برتر گفت: پیشگامان زمانی که شروع به تیم داری در رشته والیبال کرد ، تیم یزد در رده دوازدهم جدول قرار داشت که ما توانستیم پس از دو دره شرکت در لیگ به رده نهم و سپس به رده ششم و بالاتر از تیم های مدعی گنبد و باریج اسانس برسیم.
وی در ادامه هدف امسال باشگاه پیشگامان برای شرکت در لیگ والیبال 1391 را اینگونه بیان کرد و گفت : چشم انداز امسال نیز همانند سال های گذشته بهبود رده تیمی است که البته نیم نگاهی به چهارتیم برتر جدول نیز داریم.
وی هزینه تیمداری پیشگامان در فصل گذشته لیگ برتر در رشته والیبال را 15 میلیارد ریال ذكر كرد و تاکید کرد: باتوجه به اینکه باشگاه پیشگامان یک تعاونی فرهنگی ورزشی است، برای هزینه در ورزش از سهامداران اجازه گرفته ایم و این را به عنوان یک تعهد اجتماعی تلقی می کنیم.
سجادی در پایان به لزوم فرهنگ سازی در امر ورزش توسط رسانه ها و دیگر افراد صاحب نظر  تاکید کرد و گفت: برای جذب بیشتر مردم به میادین ورزشی و همراهی با تیم های پیشگامان برنامه هایی داریم که از طریق کانون هواداران باشگاه پیگیری خواهد شد.
در ادامه این نشست محمد رضا باغستانی، عضو هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان نیز طی سخنانی به اقدامات این باشگاه طی  یک سال اخیر اشاره كرد .
وی گفت :پشتوانه سازی برای ورزش استان ،تقویت روحیه اعتماد به نفس و سخت كوشی ، داشتن برنامه مدون و دقیق ، ایجاد مدارس ورزشی در رشته های مختلف ، انضباط گروهی و شخصی و همچنین دفاع از نام استان را از اهداف این باشگاه ذكر نمود .


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 99559
   
جديدترين اخبار